Napijte se!

Pijte, pijte, pijte! Zejména v těchto vedrech je nutné dbát na zvýšený příjem tekutin. Čistá voda je základ a měla by v našem pitném režimu převažovat. Je ale dobré zařadit i minerální vodu, bylinkové čaje, limonády se sirupem bez cukru (které jsou bohaté na antioxidanty a vitamíny) nebo naředit fresh s vodou. Dodáme tak tělu potřebné živiny a navíc se příjemně osvěžíme. V rámci dostatečného příjmu tekutin je vhodné zařadit také polévky a šťavnaté ovoce s velkým podílem vody.

Proč je vlastně pitný režim důležitý?

Pitný režim je důležitý snad pro všechny procesy v našem těle. Od hubnutípřes zdravou pleť až po čištění těla. Stará se o termoregulaci, která je v horkých letních dnes velmi důležitá. Denně bychom měli vypít 2-3 litry tekutin. Pokud vykonáváme fyzickou aktivitu, jíme stravu s vyšším obsahem soli a cukru nebo je nadměrné teplo, počet litrů se zvyšuje. Náš organismus denně vyloučí 2,5 litru pouze tím, že funguje. Nedostatečný příjem tekutin mimo jiné způsobuje také bolesti hlavy, někdy až migrény.

Dávky tekutin bychom měli rozložit rovnoměrně do celého dne. Není vhodné pít nárazově, zatěžujeme tím ledviny i žaludek. Během dne bychom s sebou měli nosit nějakou eko láhev s vodou a mátou, citronem.

Pitný režim v MyKitchen

Vyzkoušejte naše domácí limonády se sirupy bez cukru! Sladkou chuť mají díky jablečnému koncentrátu. Navíc do nich přidáváme také čerstvé bylinky a ovoce.

Z čeho můžete vybírat?

Bezová limonáda s mátou a citronem

Ovocná voda s goji a sirupem z aronie – aronie je bohatá na antioxidanty, bojuje s vysokým krevním tlakem, cholesterolem, stresem, zpomaluje stárnutí a obsahuje spoustu vitamínů. Goji je již dlouho známá superpotravina, která má mnoho antioxidantů a vitamínů. Posiluje obranyschopnost, čistí ledviny a játra, snižuje krevní tlak, působí proti bolesti, podporuje hubnutí a mnoho dalšího.

Mátová s lesním ovocem a limetou– mátový koncentrát uklidňuje žaludek a trávící trakt, podporuje trávení a pomáhá při zažívacích potížích. Příjemně osvěžuje dech a ochlazuje.

Aronie s pomerančem a meduňkou– aronie je bohatá na antioxidanty, bojuje s vysokým krevním tlakem, cholesterolem, stresem, zpomaluje stárnutí a obsahuje spoustu vitamínů, které jsou ještě podpořeny čerstvým pomerančem

Zázvorová limonáda– obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek (sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník, železo), působí protizánětlivě, pomáhá při chřipce a nachlazení, snižuje krevní tlak a cholesterol, působí jako afrodiziakum!

Dále nabízíme nejrůznější kvalitní čaje, bezednou skleničku s vodou a citronem nebo čerstvé freshe, které si můžete namixovat podle své chuti 🙂

Tyto stránky používají k poskytování služeb soubory cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používaním. Podrobnosti